Kikkoman mirin-tyylinen makea ruuanvalmistuskastike

vegaaninen
UUTUUS

Glukoosifruktoosisiirappi, vesi, väkiviinaetikka, fermentoitu riisimaustekastike (vesi, riisi, etanoli, suola).

Miksi tämä kastike?

  • Maku: makea
  • Koostumus: nestemäinen, siirappinen


Kikkoman mirin-tyylinen makea kastike on monipuolinen siirappimainen maustekastike, jonka innoittajana on vuosisatoja tunnettu japanilainen mirin-riisiviini.

Maustekastiketta voi käyttää sokerin sijaan, ja se korostaa lihan ja kasvisten makua. Se antaa ruokaan mietoa, tasapainoista makeutta ja mehevyyttä ja tekee siitä erityisen maukasta.

Kikkomanin makea maustekastike sopii täydellisesti marinadeihin, wokkiruokien maustamiseen ja herkullisiin dippeihin. Yhdessä soijakastikkeen, mison tai etikan kanssa se tuo ruokaan syvyyttä ja moniulotteisuutta. Matalan alkoholipitoisuutensa ansiosta se on ihanteellinen maustekastike ammattikeittiöille, jotka haluavat tarjota asiakkailleen autenttisia japanilaisia makuja.

Kysyttävää?

Haluatko tietää lisää tuotteistamme tai kysyä jotain? Ota ihmeessä yhteyttä!

Nyt

Ota yhteyttä!

Jos sinulla on kysyttävää tuotteistamme, niiden saatavuudesta tai Kikkomanista yrityksenä, niin laita viestiä!

Entry required or incorrect. Please correct.
Entry required or incorrect. Please correct.
Please enter your country.
Please enter a valid E-Mail address.
Please enter a message.

* pakollinen

Huomioi tietosuojaseloste. Lisätietoja yrityksestä on julkaisutiedoissamme.